dosklejania.pl
dosklejania.pl
Teraz jest 2014-07-22, 15:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: [Latarnia morska w Niechorzu] - Gazunio
PostNapisane: 2011-03-04, 14:15 
Uczeń
Uczeń

Wygląda ciekawie :) W srodku nie oklejasz tego ?Co zrobisz z oknami ? dasz do nich jakiś plastki ?

Góra |

PostNapisane: 2011-03-04, 17:21 
Expert
Expert

Zapałki: 21
Konstrukcję kartonową zacząłeś bardzo dobrze, oklejasz zapałkami pionowo też dobrze, ale mogłeś robić na cegiełkę, po oszlifowaniu będą widoczne łączenia - i można było pominąć konieczność szpachlowania - ale to moje zdanie i ja tak bym zrobił mimo to szanuję twoje zdanie i będzie jak zrobisz

Góra |

PostNapisane: 2011-03-04, 18:22 
Expert
Expert

Zapałki: 56
Jak napisałeś ten temat to ja już oczyma wyobraźni widziałem ta latarnię zbudowaną właśnie na cegiełkę i pomalowaną jakąś bejcą czerwoną. Jestem ciekawy jak będzie to wyglądało bo oszlifowaniu. Ale co do malowania to dalej bym Ci proponował to zrobić

Falmer Stadion (3 miejsce- Budowla 2010)
Bujany Fotel (1- NGS*Models*Cup)
Baltic Arena/PGE Arena
Rączka z rodziny Adamsów

Góra |

PostNapisane: 2011-03-23, 22:03 
Obserwator
Obserwator

Dziękuję za porady.
Rzeczywiście, dużo lepiej by było budować cegiełką, ale teraz o wiele za późno na to. Przy kolejnych projektach będę o tym pamiętać. W okienkach będą jakieś szybki.
Obecnie jestem w fazie szlifowania - łączenia tych pionowych warstw są widoczne, ale jest dosyć dobrze.
Co do szpachlowania, to jakiej szpachlówki używacie? Jaka firma i jaki odcień jest najbliższy kolorowi zapałek?

Sama wieża latarni w rzeczywistości jest biała, "równiutka", jedynie na obrzeżach jest pomalowana na jakiś taki brąz, coś takiego. Takiego samego koloru są budynki. Jeszcze inny kolor mają w rzeczywistości daszki.

Ja nie jestem zwolennikiem malowania zapałek farbami. Wolę je jedynie lakierować, by nie straciły swojego "charakteru". A wy co o tym sądzicie? Bo na forum są zarówno budowle malowane, jak i tylko lakierowane.
Jutro postaram się dodać zdjęcia z efektami szlifowania.

Góra |

PostNapisane: 2011-03-23, 22:51 
Uczeń
Uczeń

Konstrukcja bardzo dobra. Szkoda, że nie robisz na cegiełkę, nie byłoby widać tak łączeń. Teraz musisz szpachlować... Co do szpachli. ;/ Jest takie coś jak funkcja szukaj. szpachla-t1574.html 15s. i znalazłem.

Góra |

PostNapisane: 2011-03-23, 22:51 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Zapałki: 32
Malowanie a malowanie to jest różnica. Najlepiej lakierami transparentnymi, bejcami, czyli półprzezroczystymi. Ale to temat rzeka. W przypadku latarni i czerwieni polecam czerwony refiller do drukarki, znakomicie spełni swoją rolę. A szpachla? Sosna...

Góra |

Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]